PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35405}

Rodzina Soprano

The Sopranos
8,5 69 970
ocen
8,5 10 1 69970
9,4 20
ocen krytyków
Rodzina Soprano
powrót do forum serialu Rodzina Soprano

Właśnie skończyłam ponownie seans z Rodziną Soprano :-) przyznam, że taki rewatch jest całkiem fajny i pewnie do niego powrócę za parę lat, bo serial jest genialny i ponadczasowy, ale zastanawia mnie jedna kwestia..

Wiem, że zakończenie już było wałkowane milion razy, ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. W ostatniej scenie widzimy, jak Tony wchodzi do lokalu i spogląda na plakaty (te obrazy zdaje się, ukazywały mu się we śnie jak był w szpitalu).
Następnie widzimy go trochę z innej perspektywy, z oddali, jak siedzi przy stoliku.

Czy to nie jest przypadkiem jego wizja, jak już jest w lokalu i co się może wydarzyć? :-) Obserwuje gości, szuka potencjalnego zagrożenia, następnie wchodzą członkowie rodziny, a kolejno już mamy finałową scenę + ciemność? Może ta ciemność jest właśnie efektem omdlenia naszego bohatera? Wiemy, że w sytuacjach stresowych Tony miał nawroty swoich omdleń.

Ciekawa jestem, co sądzicie o takiej wersji :-) Chyba, że była gdzieś omawiana a nie trafiłam na nią :-)

ocenił(a) serial na 10
elMoniquee

A co jeśli cała ta scena to żart z widza? To my zostajemy sprzątnięci w kulminacyjnym momencie. To nie Tonemu gaśnie światło, tylko widzom. Chase doskonale buduje napięcie, że coś się zaraz wydarzy, ale nikt przed ekranem nie spodziewał się, że to właśnie on zostanie ofiarą. Przecież masa ludzi myślała w tamtej chwili, że mieli jakieś zakłócenia w trakcie emisji. To jest najlepszy prank przebijający 4 ścianę.

ocenił(a) serial na 10
stringer_bell

Zdecydowanie! Doszukujemy się ukrytych przekazów, a rozwiązanie zagadki może być prostsze niż nam się wydaje :-) Serial jest geniaaaalny i wielowymiary, aż żałuje, że zamknęłam go w 2 tygodnie, za rok powtórzę znowu i pewnie kolejne zagadki wpadną mi do głowy :)

ocenił(a) serial na 10
elMoniquee

Jeśli nie oglądałaś to sprawdź Mad Men. Twórca serialu był zresztą scenarzystą Sopranos w sezonach 5 i 6. Tak samo wielowymiarowy, a Don Draper byłby poza pracą najlepszym kumplem Tonego. Obaj mają wszystko, ale też towarzyszy im pustka której nic nie jest w stanie wypełnić i w obu przypadkach jest to związane z przeszłością.

ocenił(a) serial na 10
stringer_bell

Dzięki! Znam :-) ale myślę, że też powtórzę na nowo, zakopuję się totalnie we wszystkich starszych produkcjach i oglądam na nowo będąc ''starszą'', bo nowe totalnie mnie męczą i nie mogę się wkręcić ani zżyć z bohaterami, na tapet będę brała ponownie Fargo i Twin Peaks :-) ale jak możesz coś polecić, chętnie przyjmę :) jestem z tych, co seriale zjadają w max 2 tygodnie i muszą mieć kolejny :D

ocenił(a) serial na 10
elMoniquee

Na pewno trzeba obejrzeć starsze produkcje HBO jak The Wire, Sześć stóp pod ziemią, Deadwood, czy Zakazane Imperium. Z gangsterki warto obejrzeć Gomorrę, która w swojej kategorii bije wszystko mocnym klimatem. Nie ma tam żarcików i wątków pobocznych. Wszystko skupia się na czystej wojnie o wpływy w świecie narkotykowym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones